TECNO-LIFT MULTI - manipulacja kilku blachami jednocześnie

Elektropermanentne  magnesy manipulacyjne serii TECNOLIFT – MULTI mogą być wykorzystane zamiast przestarzałych technologii elektromagnetycznych magnesów manipulacyjnych ze wszystkimi zaletami technologii elektropermanentnej.

Magnetyczne urządzenia podnoszące przedstawiają duży postęp w dziedzinie manipulacji metalowymi ciężarami. Niskie koszty eksploatacji zapewnią bardzo szybki zwrot z inwestycji. Przeznaczone do łatwej, szybkie i bezpiecznej manipulacji materiałami ferromagnetycznymi i półproduktami. 

Kojelną zaletą magnesów elektropermanentnych firmy TECNOMAGNETE jest instalacja większych ingerencji w konstrukcję dźwigów. Zasilanie awaryjne, skrzynia rozdzielcza, transformator itp. nie są potrzebne.

W dziedzinie manipulacji blachami oferuje nasza spółka kilka rozwiązań zgodnie z wymaganiami danej aplikacji. 

 

Poptávka

VIDEA PREZENTACYJNE SYSTEMÓW MAMAGNETYCZNYCH DO MANIPULACJI BLACHAMI  TM:

RAMIONA SZTYWNE BF4 MULTI 

Ramiona magnetyczne BFM4 posiadają 4 belki poprzeczne z dwoma modułami magnetycznymi w każdej z nich. System stosowany do desek jednakowych rozmiarów, gdzie nie są wymagane urządzenia teleskopowe. W porównaniu z serią standardową BF4 za pomocą BFM4 możliwa jest manipulacja kilku blachami jednocześnie (kilka warstw).

  • możliwość wyboru modułu według kształtu i romiarów blachy
  • grubość warstwy blach do 30 mm
  • manipulacja blachami od grubości 5 mm 
  • regulacja siły magnetycznej do mocowania mniejszych warstw lub tylko jednej blachy (analogia do zbierania, przeglądania) 

 

PARAMETRY CIĘŻARU 

Model

Masa   

Min. Grubość

Długość min./maks.

Obciążenie maks.

kg

 mm

mm 

mm

kg

BF 4/75 N

3200

5

3000

6000

7500

BF 4/100 N

4000

5

2500

6000

10000

BF 4/180 N

5000

5

3000

8000

18000

*wyżej podane wartości i parametry są orientacyjne, dokładne dane techniczne wyślemy na podstawie konkretnego zapytania ofertowego 

 

 

SERIA TM MULTI

Do manipulacji blachami służą regulowane ramiona teleskopowe do mocowania różnych długości ciężarów. W porównaniu z serią standardową TM za pomocą serii TMM możliwa jest manipulacja kilkoma blachami jednocześnie (kilka warstw).

 

 

RAMIONA TELESKOPOWE

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/manipulace/tecnolift/plechy/tm4_01.jpg

Manipulacja szczególnie długimi blachami jest nieco problematyczna. Korzystając z tradycyjnych sposobów jak haki, łańcuchy czy liny dochodzi do wygięcia blachy, manipulacja takimi blachami staje się bardzo niebezpieczna. Seria ramion TM podniesie ciężar równomiernie w górę bez jakiejkolwiek deformacji czy jego uszkodzenia. Specyficzne nastawienie umożliwia za pomocą sterowania zdalnego równomiernie podnośić nawet pojedyncze deski o niewielkich grubościach.

 

PRZESUW TELESKOPOWY 

Dzięki możliwości przedłużenia lub skrócenia odległości pomiędzy ramionami poprzecznymi oraz wyboru modułów magnetycznych ramiona TM są niezwykle elastyczne w użyciu. Przesuw teleskopowy sterowany jest za pomocą pompy hydraulicznej; przesuwanie ramion teleskopowych umożliwia mocowanie blach nawet o bardzo długich rozmiarach. 

 

Charakterystyka

  • możliwość wyboru modułu według kształtu i romiarów blachy
  • grubość warstwy blach do 30 mm
  • manipulacja blachami od grubości 5 mm 
  • regulacja siły magnetycznej do mocowania mniejszych warstw lub tylko jednej blachy (analogia do zbierania, przeglądania) 

 

Parametry ciężaru

Model

Masa

Min. Grubość

Długość min./maks.

Szerokość maks..

Obciążenie

kg

mm

mm

mm

mm

kg

TMM 4/100N

 

 

 

 

 

10000

TMM 4/180N

 

 

 

 

 

18000

TMM6/125N

7000

5

3000

12500

3650

12500

TMM6/180 N

2800

5

3000

15000

3650

18000

 

AKCESORIA

 

AVC - SPRĘŻYNOWY BĘBEN KABLOWY Z AKCESORIAMI

Zgodnie z wymaganiami konkretnego zastosowania możemy dostarczyć wraz z systemem magnetycznym również bęben kablowy. Częścią dostawy bębna kablowego jest konsola do zamocowania bębna do dźwigu  oraz mała konsola do zamocowania odpowiedniego gniazdka na hak dźwigu, by zapewnić szybkie usunięcie urządzenia z dźwigu.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/manipulace/tecnolift/plechy/avc1.jpg
tl_files/magcentrum/DATA/produkty/manipulace/tecnolift/plechy/avc2.jpg

 

Zdalne sterowanie radiowe

Wraz z magnesem można dostarczyć i zainstalować również zdalne sterowanie  radiowe, które służy do sterowania wszystkimi funkcjami magnesu lub wspólne sterowanie dla dźwigu i magnesu dostosowane do potrzeb klienta.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/manipulace/tecnolift/plechy/rdo1.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/manipulace/tecnolift/plechy/rdo2.jpg

 

System ważący

System ważący przeznaczony jesto do określania aktualnej masy ciężaru zawieszonego na dźwigu. Można go wbudować do magnesu lub wprost do dźwigu.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/manipulace/tecnolift/plechy/vazicisystem.jpg  

 

Pliki do pobrania

KATALOG Tecnolift