Magnesy permanentne oraz elektromagnesy do frezowania

Magnesy permanentne

Jako asortyment dodatkowy do magnetycznych elektropermanentnych systemów oferujemy klasyczne magnesy permanentne. Chodzi przede wszystkim o magnesy o mniejszych rozmiarach sterowane dźwignią, które przeznaczone są do łatwych obróbek lub do umieszczenia do przyrządu mocującego. 

Aktywacja i dezaktywacja magnesu odbywa się mechanicznie za pomocą ruchomego mechanizmu znajdującego się w środku magnesu.

Konfiguracja biegunów jest zawsze poprzeczna i różni się tylko przedziałką poszczególnych biegunów w zależności od zastosowania deski. 

Elektromagnesy

Oferujemy również klasyczne elektromagnety do frezowania razem z jednostką źródłową oraz jednostką sterowania. Te magnesy produkowane są w wersji z biegunami poprzecznymi.  

Poptávka

Magnesy permanentne do frezowania 

 

MAX-POL

Odporniejsza konstrukcja i większa siła magnetyczna deski do mocowania, która zaprojektowana jest do zastosowania podczas frezowania.

Odstępy pomiędzy biegunami wynoszące 8 – 5 mm (8 mm stali i 5 mm mosiądzu) nadają się do wszystkich rodzajów obrabianych elementów  od grubości 5 mm po bardzo duże kawałki.

Całkowicie odporne na płyny chłodzące i płyny do cięcia. Zdolne pracować zupełnie zanurzone w tych płynach. 

Magnesowanie za pomocą dźwigni, uchwyty o długości powyżej 600 mm posiadają 2 dźwignie.

Magnes ten jes mocowany za pomocą zacisków, które dostarczane są samodzielnie i trzeba je zamawiać osobno. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/ostatni/frezovani/frezovani_2.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/ostatni/frezovani/frezovani_1.jpg

 

 

Desky elektromagnetyczne do frezowania

 

Uniwersalna deska elektromagnetyczna o wysokiej sile mocowania. Przeznaczona do zastosowania podczas szlifowania, frezowania w zależności od odstępów biegunów. 

Nie dochodzi do przegrzewania się magnesu nawet po kilku godzinach pracy.

Zasilanie początkowe 110 VDC, inne zasilanie oferujemy również.

Do sterowania magnesu potrzebna jest jednostka sterowania z odpowiednim zasilaniem w celu osiągnięcia wystarczającego magnesowania czy odmagnesowania. Jednostka sterowania dostępna jest z regulacją siły mocowania lub w wykonaniu podstawowym do magnesowania czy odmagnesowania. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/elektromag_desky_frezovani.jpg

 

 

Więcej informacji

 

Do pobrania

KATALOG Selter