QUAD BLOCK Elastyczny uchwyt magnetyczny

Quad Block zaprojektowany jest do rozwiązania typowych problemów podczas spawania: trwałe mocowanie części w uprzednio określonej pozycji z idealnym dostępem podczas spawania i obróbki. 

Zasiski i inne urządzenia mogą rozwiązać taką sytuację, ale nie pozostawiają całej wolnej powierzchni dostępnej do spawania: jest wymagane kilkakrotne ustawianie oraz przełączanie do kompleksowego spawania.

Moduły QB eliminują te ograniczenia: pozwalają na mocowanie elementu wprost poprzez magnetyczną  powierzchnię kontatową elementu, a jednocześnie pozostawiają 5 swobodnie dostępnych stron spawanych elementów podczas spawania. 

Można zastosować również do obróbki skomplikowanych kształtów elementów, gdzie nie jest możliwe zastosowanie deski magnetycznej. 

  katalog do pobrania

Poptávka

Podstawowa charakterystyka system QUAD BLOCK

 

  • TECHNOLOGIE ELEKTROPERMANENTNE
  • KRÓTSZY CZAS PRZESTOJÓW
  • PODWYŻSZENIE PRODUKTYWNOŚCI
  • SYSTEM MODUŁOWY PRZEZNACZONY DO KAŻDEGO SPAWANEGO ELEMENTU
  • SZEROKI ZAKRES ZASTOSOWANIA
  • W 100% BEZPIECZNE MOCOWANIE
  • OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII ELEKTRYCZNEJ
  • NIE WYMAGA OCHRONY AWARYJNEJ
  • DOSTĘPNE Z TECHNOLOGIĄ QUAD EXTRA ORAZ MILLTEC

 

System modułowy

System QB tworzy 1 – 12 modułów elektropermanentnych, niezależnych i swobodnie regulowanych, do mocowania każdego kształtu i rozmiaru. 

Příklady sestav QB:

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/svareni/QB2X.JPG   tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/svareni/QB4X.JPG   tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/svareni/QB8X.jpg

 

Nabiegunniki

Każdy moduł dostarczany jest standardowo z 4 nabiegunnikami; nabiegunniki można poddać obróbce i dostosować do wymogów klienta oraz do wymiarów mocowanego elementu. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/pfr.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/fotogalerie/upinani/svarovani/1_small.jpg

 

Dwie dostępne technologie mocowania magnetycznego

System QUAD BLOCK dostępny jest w wersji z biegunami kwadratowymi QUAD EXTRA, ale również w wersji z obustronnym mocowaniem magnetycznym i biegunami pierścieniowymi MillTEC GRIP.

 

QUAD BLOCK – QUAD EXTRA:

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/quad_block.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/precise.jpg

 

QUAD BLOCK – MillTEC GRIP (Magnes obustronny):

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/fotogalerie/upinani/svarovani/20_small.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/fotogalerie/upinani/svarovani/21_small.jpg
tl_files/magcentrum/DATA/milltec/mt_grip_scheme.png  

 

Oryginalne połączenie i prosta instalacja

System zwykle dostarczany jest z wytrzymałymi kablami połączeniowymi oraz jednostką łączącą. 

Wszystkie moduły są na trwało podłączone do jednostki łączącej, którą można do do jednostki sterowania podłączyć za pomocą konektora.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/fotogalerie/upinani/svarovani/22_small.jpg

Slučovací jednotka s konektorem ERGON

 

 

Łatwa obsługa

Aktywacja oraz dezaktywacja magnesu sterowana jest za pomocą elektronicznej jednostki sterowania ze sterowaniem intuitywnym. Jednostkę sterowania można po aktywacji czy dezaktywacji całkowicie odłączyć od magnesu. 

S ohledem na velikost magnetu a požadované funkce může být magnetická deska standardně vybavena řídící jednotkou ST 120 nebo ST200.

V případě verze MillTEC GRIP je jednotka navíc opatřena klíčkem pro přepínání ovládání horní a spodní strany magnetu.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/st_120.jpg

ST 120

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/st_200.jpg

ST 200

 

Bezpieczna siła

Opatentowany elektropermanenty cykl magnetyczny wykorzystywany we wszystki magnesach elektropermanentnych firmy TECNOMAGNETE pozwala na aktywację i dezaktywację deski magnetycznej za pomocą krótkiego impulsu w ciągu kilku sekund. Po aktywacji magnesu nie jest potrzebna jakakolwiek energia, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas obróbki. Obok zaoszczędzenia energii elektrycznej system umożliwia tzw. „zimne“ mocowanie, podczas całkowicie odpada deformacja obrabianego materiału pod wpływem ciepła oraz nie dochodzi do utraty siły mocowania w czasie. 

 

 

Dostępne modele QUAD BLOCK

 

QUAD-BLOCK z technologią QUAD EXTRA

System modułowy składający się z bloków magnetycznych z 4 biegunami, który przede wszystkim przeznaczony jest do mocowania spawanych elementów. Zastosowanie znajdzie również do mocowania skomplikowanych elementów podczas obróbki. 

 tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/quad_block.jpg  

 

QUAD-BLOCK s technologią MillTEC GRIP (magnet obustronny)

System modułowy składa się z bloków magnetycznych z 4 biegunami pierścieniowymi oraz obustronnym mocowaniem magnetycznym. Tak samo jak standardowe QUAD BLOCK – QX przede wszystkim przeznaczone są do mocowania spawanych elementów. Zastosowanie znajdzie również do mocowania skomplikowanych elementów podczas obróbki. 

 tl_files/magcentrum/DATA/produkty/fotogalerie/upinani/svarovani/20_small.jpg  

 

Specialne systemy mocowania

Oferujemy również zaprojektowanie magnetycznego mocującego środka pomocniczego zgodnie z wymaganiami konkretnej aplikacji. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/quad_upinani.jpg
 

 

AKCESORIA

 

Nabiegunniki do konstruowania systemu samowyrownującego

Pólové nástavce vhodné při aplikaci systému na obráběcích strojích (frézování atd.).

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/pmq.jpg

PMQ (pro verzi QUAD EXTRA)

Ruchomy nabiegunnik, który w stanie odmagnesowania (wyłączona deska) może dostosować swoją wysokość do kształtu obrabianego elementu. 

Po aktywacji deski magnetycznej stłoczony nabiegunnik „zesztywni“ lub ewentualnie „podejdzie“ i zapewnia  przekaz siły magnetyczne. To jest gwarancją doskonałego przymocowania.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/pmr_70_45.jpg

PMR 70/45 (pro verzi MillTEC GRIP)

Ruchomy nabiegunnik, który w stanie odmagnesowania (wyłączona deska) potrafi dostosować swoją wysokość do kształtu obrabianego elementu. 

Po aktywacji deski magnetycznej stłoczony nabiegunnik „zesztywni“ ewentualnie „podejdzie“ i zapewni przekaz siły magnetycznej. I to jest gwarancją doskonałego przymocowania.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/pfr.jpg

PFR (pro verzi QUAD EXTRA)

Pevný pólový nástavec, který se v samovarovnávacím systému používá společně s pohyblivými pólovými nástavci v počtu 3 kusů. Tyto 3 nástavce slouží jako body pro definici roviny při ustavení obrobku.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/pfr_70_45.jpg

PFR 70/45 (pro verzi MillTEC GRIP)

Stały nabiegunnik, który w systemie samowyrównującym stosowany jest razem z ruchomymi nabiegunnikami w ilości 3 sztuk. 3 nabiegunniki służą jako punkty pomocnicze do określenia równej płaszczyzny przy umieszczaniu obrabianego materiału.

 

Trwałe nabiegunniki

Pólové nástavce vhodné při aplikaci systému na obráběcích strojích (frézování atd.).

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/pfa.jpg

PFA (pro verzi QUAD EXTRA)

Trwały nabiegunnik, który służy do podwyższenia obriabianego elementu nad górną powierzchnię magnesu. Umożliwia w ten sposób lepszy dostęp do bocznych powierzchni elementu obrabianego, wiercenie otworów oraz przedłuża żywotność górnej powierzchni magnesu. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/pfr_70_20.jpg

PFR 70/20 (pro verzi MillTEC GRIP)

Stały nabiegunnik, który służy do podwyższenia obrabianego materiału nad górną powierzchnię magnesu. Umożliwia w ten sposób lepszy dostęp do bocznych powierzchni obrabianego przedmiotu, wiercenie otworów oraz przedłuża żywotność górnej powierzchni magnesu.

 

Soubory ke stažení

Kompletní katalog upínání
5 MB
Svařování - QUAD BLOCK 3,5 MB