STAMPTEC mocowanie narzędzi w prasach formujących

Elektropermanentne systemy magnetyczne StampTEC przeznaczone są do szybkiej i prostej wymiany narzędzi w prasach. Łatwe zastosowanie magnetycznych StampTec mocujących w maszynach, wraz z szybszą i łatwiejszą wymianą narzędzi to podstawowe argumenty do wykorzystania tych systemów. Bez jakichkolwiek ingerencji do maszyny w płyty magnetyczne StampTEC można wyposażyć nowe i starsze maszyny oraz  podwyższyć w ten sposób skuteczność i zakres mocowanych narzędzi razem z bardziej jakościowym i bezpieczniejszym mocowaniem narzędzi. Bez jakiegokolwiek mechanicznego mocowania można na obecnych maszynach zastosować narzędzia większe. Narzędzia do mechanicznego mocowania nie muszą być dostosowywane czy wyposażane w podstawy. Wymianę narzędzia można czasowo skrócić do kilku minut. To doprowadza do zaoszczędzenia kilku godzin roboczych pracy i do zwrotu z inwestycji w ciągu kilku miesięcy.

 Katalog do pobrania

Poptávka

Podstawowa charakterystyka magnesów StampTEC

 

  • ŁATWA WYMIANA NARZĘDZI PRZY MAKSYMALNYM ZAOSZCZĘDZENIU CZASU
  • BEZPOŚREDNIA REAKCJA NA WYMAGANIA PRODUKCJI I SZYBKIE ZASPOKOJENIE POTRZEB KLIENTA
  • MOŻLIWOŚĆ MOCOWANIA NARZĘDZI  JAKICHKOLWIEK KSZTAŁTÓW I ROZMIARÓW DO RÓŻNYCH TYPÓW PRAS
  • PROSTE I BEZPROBLEMOWE OBSŁUGIWANIE POMAGA W UTRZYMYWANIU PORZĄDKU W MIEJSCU PRACY
  • WYMIANĘ NARZĘDZIA PRZEPROWADZA PERSONEL OBSŁUGUJĄCY MASZYNĘ, BEZ POMOCY INNYCH PRACOWNIKÓW, ZACISKÓW CZY ELEMENTÓW DODATKOWYCH
  • SZYBKOŚĆ WYMIANY FORM OBNIŻA ILOŚĆ ZASOBÓW PRODUKTÓW

 

Łatwa instalacja narzędnia

Personel obsługujący może w łatwy sposób zainstalować narzędzie  bez zastosowania specjalnych urządzeń oraz w bezpieczny sposób  - z dala od maszyny. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/stamptec_ukladani_formy.jpg

Mocowanie całopowieruchniowe

Z zastosowaniem klasycznego systemu mocowania narzędzie przymocowane jest na krawędzi z dużym naciągiem wstępnym i deformacją, która powoduje kolejne deformacje podczas procesu produkcyjnego. System magnetyczny StampTEC mocuje równomiernie po całej powierzchni mocującej. Trwałość tego mocowania przejawi się lepszą jakością i powtarzalnością produkowanych elementów.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/celoplosne_upnuti.jpg  

 

Zaawasowane sterowanie

Systemy dostarczane są z jednostkami sterowania dysponującymi mocowaniem górnej i dolnej części narzędzia, trybem sterowania oraz trybem roboczym… Jednostki bardzo łatwe do sterowania i spełniające wysokie wymagania bezpieczeństwa.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/ST110P.JPG tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/ST400.JPG tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/ipc2.JPG

 

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Opatentowany elektropermanentny cykl magnetyczny stosowany we wszystkich magnesach elektropermanentnych  firmy TECNOMAGNETE pozwala na aktywację i dezaktywację płyty magnetycznej krótkim impulsem w ciągu kilku sekund. Po aktywacji magnesu nie jest potrzebna żadna energia, co czyni go bardzo bezpiecznym. Obok zaoszczędzenia energii system umożliwia tzw. mocowanie „na zimno“, kiedy to nie dochodzi do deformacji cieplnych oraz utraty siły mocowania z czasem.

Personel obsługujący potrafi, bez specjalnego zaszkolenia,  wymienić formę bez konieczności pracy w środku maszyny, czyli pozostaje stale w bezpiecznej odległości od formy.

 

Długa żywotność i przyjazność dla środowiska 

Konstrukcja monolityczna bez części montowanych czy ruchomych na wierzchu, umożliwia deskom magnetycznym pracować bez specjalnej konserwacji i z długą żywotnością. O niezawodności  przekonasz się z czasem. Wszystkie części można w 95 % poddać recyklingowi.

 

Soubory ke stažení

KATALOG Stamp Tec 1 MB

 

Video

 

Video si můžete také stáhnout zde.