RADIAL POLE Magnezyczne deski do obróbki na tokarce

Elektropermanentne deski magnetyczne RADIAL POLE umożliwiają szybkie, łatwe i powtarzalne mocowanie bez ograniczenia szczękami czy zasiskami. Polaryzacja radialna pozwala na powstanie skoncetrowanego i zamkniętego pola magnetycznego, które jest powszechnie stosowanego do bezpiecznego mocowania cienkich i małych przedmiotów, jak również elementów wielkogabarytowych. Nowoczesny sposób mocowania skraca czasy przygotowań, zwiększa efektywność pracy maszyny i jednocześnie poszerza miejsce pracy oraz możliwości obróbki. Usunięcie wibracji, naprężenia i deformacji oraz możliwość przeprowadzania kilku czynnośći obróbki podczas jednego zamocowania to wszystko zalety desek magnetycznych Radial Pole. Biegun Radial umożliwia regulowanie siły mocowania, co umożliwia szybkie i łatwe centrowanie elementów.

 

  katalog do pobrania

Poptávka

Podstawowa charakterystyka magnesów RADIAL POLE do obróbki na tokarce 

 

 

  • MAGNETYCZNE MOCOWANIE ZAPOBIEGA WIBRACJOM
  • DOKŁADNIEJSZE PARAMETRY CIĘCIA
  • MNIEJSZY STOPIEŃ ZUŻYCIA NARZĘDZIA 
  • LEPSZA JAKOŚĆ POWIERZCHNI ORAZ DOKŁADNIEJSZA OBRÓBKA
  • CAŁKOWITE WYKORZYSTANIE PRACY MASZYNY
  • KOMPLEKSOWA OBRÓBKA NA JEDNO ZAMOCOWANIE 
  • PODWYŻSZENIE PRODUKTYWNOŚCI MASZYNY
  • ŁATWOŚĆ I POWTARZALNOŚĆ PRODUKCJI
  • W 100% BEZPIECZNE MOCOWANIE ZA POMOCĄ MAGNESU ELETROPERMANENTNEGO
 

 

Mocowanie bez deformacji

Zamocowanie na całej powierzchni obrabianego przedmiotu nie powoduje żadnych deformacji czy napinania obrabianego przedmiotu, które typowe są dla klasycznego mocowania za pomocą komponentów mechanicznych. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole2_1.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole2_2.jpg

 

Plné využití velikosti stolu

Magnetyczny system umożliwia całkowite wykorzystanie wydajności i pracy maszyny. Nie trzeba już stosować kolejnych mechanicznych części mocujących. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole1.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole2.jpg

 

Dokonalý přístup

Magnetyczna powierzchnia mocująca to jednocześnie referencyjna powierzchnia kontaktowa z obrabianym przedmiotem. Umożliwiony jest maksymalny dostęp narzędzi do obrabianego przedmiotu na jedno zamocowanie. Z zastosowaniem nabiegunników obrabiany przedmiot może być zamocowany nad powierzchnię systemu magnetycznego. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole3.jpg  

 

Vyrovnávací systém

System ruchomych nabiegunników automatycznie wyrównuje element przy mocowaniu i tym umożliwia doskonałą równoległość obrabianego materiału. Zastosowanie ruchomych samowyrównujących końcówek umożliwia mocować również nieobrobione elementy i osiągnąć równoległości tylko jednym obróceniem elemetu jednocześnie dokonując w nim wiercenia.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/sq/quadsys.gif  

 

Důmyslné připojení magnetu

Styki szczoteczkowe

Dla maszyn przedprzygotowanych wspólnie z producentem, istnieje możliwość zastosowania systemu zasilania magnesu za pomocą styków szczoteczkowych. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/kartacove_kontakty.JPG  

 

Wersja konektorowa z gniazdem parkingowym

W przypadku, że maszyna jest dodatkowo wyposażona w magnes, dostarczany jest również system w wersji stykowej wraz z gniazdem parkingowym, żeby nie doszło do włączenia maszyny z wsuniętym stykiem w magnesie.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/konektorova_verze_small.jpg  

 

Łatwa obsługa

Aktywacja i dezaktywacja regulowana jest elektroniczną jednostką sterowania ze sterowaniem intuitywnym. Po aktywacji czy dezaktywacji można jednostkę sterowania od magnesu całkowicie odłączyć. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/P1000575_small.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/st_200.jpg

 

Bezpieczna siła

Opatentowany elektropermanenty cykl magnetyczny wykorzystywany we wszystki magnesach elektropermanentnych firmy TECNOMAGNETE pozwala na aktywację i dezaktywację deski magnetycznej za pomocą krótkiego impulsu w ciągu kilku sekund. Po aktywacji magnesu nie jest potrzebna jakakolwiek energia, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas obróbki. Obok zaoszczędzenia energii elektrycznej system umożliwia tzw. „zimne“ mocowanie, podczas całkowicie odpada deformacja obrabianego materiału pod wpływem ciepła oraz nie dochodzi do utraty siły mocowania w czasie. 

 

Długa žywotność i przyjazność dla środowiska

Konstrukcja monolityczna bez części montowanych czy ruchomych na wierzchu, umożliwia deskom magnetycznym pracować bez specjalnej konserwacji i z długą żywotnością. O niezawodności  przekonasz się z czasem. Wszystkie części można w 95 % poddać recyklingowi.

 

Akcesoria

 

System do centrowania obrabianego elementu

Urządzenie samocentrujące z 3 koncentrycznymi szczękami podstawowymi z mocowaniem hydraulicznym.

Siła mocowania do szczęki 3000 kg.

Rozmiary od 2000 -  5000 mm.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/elektropermanentni_desky_radial_pole/10_small.jpg  

 

Soubory ke stažení

Katalog upínání - kompletní
5 MB
Soustružení 3 MB