QUAD GRIND Deski magnetyczne do szlifowania

Chodzi o magnes wykonany na podstawie opatentowanej technologii polaryzacji kwadratowej QUAD EXTRA z możliwością wykorzystania systemu samowyrównujących nabiegunników, co zapewnia mocowanie elementu bez jego deformacji. Takie nabiegunniki umożliwiają pozostawić minimalną ilość przyrządów do szlifowania i w ten sposób cały proce szlifowania wyraźnie skrócić i uefektywnić. Taki sposób mocowania przeznaczony jest do elementów o grubości powyżej 10 mm. 

Elektropermanentne deski magnetyczne TECNOMAGNETE oferują wysoką wydajność oraz szeroki zakres możliwości zastosowania do jakichkolwiek typów szlifierek powierzchniowych. 

 katalog do pobrania

 

Poptávka

Podstawowa charakterystyka magnesów do szlifowania QUAD GRIND

 

  • JAKOŚĆ SPRAWDZONA DŁUGOLETNIMI DOŚWIADCZENIAMI
  • SYSTEM SAMOWYRÓWNUJĄCY 
  • TECHNOLOGIE ELEKTROPERMANENTNE
  • OSZCZĘDNOŚĆ CZASÓW MOCOWANIA
  • ŁATWOŚĆ ORAZ POWTARZALNOŚĆ MOCOWANIA 
  • W 100% BEZPIECZNE MOCOWANIE
  • PRZEZNACZONE DO ELEMENTÓW O GRUBOŚCI POWYŻEJ 2 mm
  • OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII ELEKTRYCZNEJ
  • NIE WYMAGA OCHRONY AWARYJNEJ

 

System samowyruwnujący

System ruchomych nabiegunników automatycznie wyrównuje element podczas mocowania i tym umożliwia doskonałą równoległość obrabianego materiału. Jednocześnie umożliwia zamocowanie nieobrobionych materiałów do powierzchni mocującej magnesu i przefrezowania również górnych powierzchni z wymaganą dokładnością. Tym odpadają czasochłonne i kosztowne drugorzędne  obróbki oraz kilkakrotna manipulacja materiałem.

 

NUFLUX systém

Jednostki sterowania standardowo wyposażone są w opatentowany system „NUFLUX“, który umożliwia całkowicie automatyczne odmagnesowanie resztek magnetyzmu również z elementów ze stopu stali.

 

Struktura monoblokowa

Podstawowe deski magnetyczne wyprodukowane za pomocą technologii składającej się z monobloków. Rama jest wyprodukowana z jednej sztuki stali. W ten sposób deski magnetyczne zapewniają doskonałą stabilność oraz sztywność po cały czas żywotności. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/brouseni/elektropermanentni_magnety_s_ctvercovymi_poli/monoblok.PNG  

 

Bezpieczna siła

Opatentowany elektropermanenty cykl magnetyczny wykorzystywany we wszystki magnesach elektropermanentnych firmy TECNOMAGNETE pozwala na aktywację i dezaktywację deski magnetycznej za pomocą krótkiego impulsu w ciągu kilku sekund. Po aktywacji magnesu nie jest potrzebna jakakolwiek energia, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas obróbki. Obok zaoszczędzenia energii elektrycznej system umożliwia tzw. „zimne“ mocowanie, podczas całkowicie odpada deformacja obrabianego materiału pod wpływem ciepła oraz nie dochodzi do utraty siły mocowania w czasie.

 

Łatwa obsługa

Aktywacja oraz dezaktywacja magnesu sterowana jest za pomocą elektronicznej jednostki sterowania ze sterowaniem intuitywnym. Jednostkę sterowania można po aktywacji czy dezaktywacji całkowicie odłączyć od magnesu. Jednotka posiada kluczyk do przełączania sterowania górnej i dolnej części magnesu. 

Jednostka, w zależności od typu, posiada regulację siły mocowania na kilku poziomach. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/brouseni/elektropermanentni_magnety_s_pricnymi_poli/1_small.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/brouseni/elektropermanentni_magnety_s_pricnymi_poli/2_small.jpg

Soubory ke stažení

Katalog upínání - kompletní
5 MB
Broušení 4 MB